Choď na obsah Choď na menu
 


O seriáliSimpsonovci sú nepochybne vo svete fenoménom. Ak ste však nevideli ani jednu epizódu, alebo sa chcete dozvedieť najzákladnejšie informácie a detaily k tomuto seriálu, táto sekcie je určená vám.

História 2História 1Seriál prešiel od začiatku neuveriteľným vývojom. Už 20 rokov môžu diváci sledovať príbehy tejto obyčajnej rodinky. Táto časť vám objasní začiatky, zlaté doby a niečo zo súčasnosti.

PostavyPostavy v Simpsonovcoch sú pomerne dosť typizované, to znamená, že každá postava sa chová v určitých situáciách svojsky. V tejto sekcii sa venujeme podrobnejšie najznámejším ako aj menej známym postavám.

EpizódyPripravili sme pre vás popisy k jednotlivým epizódam, navyše obohatené o rôzne zaujímavosti a postrehy, ktoré ste si možno pri sledovaní nevšimli.

FilmVeľkou udalosťou vo svete Simpsonovcov je nepochybne prvý celovečerný film. Ak sa chcete o ňom dozvedieť viac, navštívte túto sekciu s informáciami, promo obrázkami a trailermi.

SpringfieldSpringfield je mestečko, v ktorom sa odohráva veľká väčšina deja seriálu. Môžete sa tu naučiť čosi o jeho histórii, základných údajoch, alebo si napríklad pozrieť podrobnú mapu mesta. Tiež sa venujeme rodinnému domu, v ktorom Simpsonovci bývajú na Evergreen Terrace.

Matt GroeningSimpsonovci sa zrodili v časovom strese v hlave Matta Groeninga. Jeho stručnú biografiu nájdete samozrejme aj u nás. Predstavíme vám nielen Matta, ale aj jeho prácu.

TvorcoviaKto seriál momentálne produkuje? Kto je s ním od začiatku? Tvorcovia sú ľudia, vďaka ktorým sa seriál dostal tam, kde je teraz. V tejto sekcii sa o nich môžete dozvedieť viac.

DabingZaujíma vás kto stojí za hlasom Homera, Barta alebo pána Burnsa? Na to vám poskytne odpoveď práve táto časť. Venujeme sa pôvodnému originálnemu ako aj výbornému českému dabingu. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte hneď našu dabingovú sekciu.

Miesta v SpringfieldeV Springfielde sa nachádzajú rôzne budovy a miesta. Na tejto stránke sa pokúsime zhrnúť niektoré z nich. Pokúsime sa opísať všetky významnejšie miesta v Springfielde.

ZoznamyChcete vedieť v ktorých epizódach a situáciách Homer vyslovil svoju typickú frázu D'oh? Alebo v ktorých epizódach a koľkokrát škrtil Homera? Aké nápoje sa v seriáli pijú? Aké boli Bartove telefonáty? Potom ste na správnej adrese.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.