Aj taký môže byť večer na melancholický spôsob. Cez okuliare s hrubým čiernym rámom pozerá pár smutných očí. Prehnaná citlivosť a depresie z toho, že sa nešijú ženské rifle v ružovej farbe. Všetko napísané na zdrape linkovaného papiera čiernym perom. Nad textom červenou akordy molovej stupnice, alebo ešte smutnejšie. V ruke gitara a zahrané bez skreslenia, akordy rýchlosťou jeden za pol minúty, ale zato precítene. Po každej pesničke spotrebovaný balíček hygienických vreckoviek. Pitný režim 5 litrov denne z toho 3 litre vyplakané.

Už viete o čom píšem? Nie, nie, nie. Nie o Eme ako o mestskej časti v severozápadnom Ontáriu, nie ako o dedine v Írsku. Nie o spevákovi z Firestars. Dokonca ani o anglicko-írskom "Slovnafte", ale o niečom, čo je známe a predsa neznáme.

Emo ako slovo, vzniklo v Amerike ešte na začiatku osemdesiatych rokov ako skratka "emotional/emotive hardcore"(emocore), keď skupiny okolo Washingtonu DC spotvorili hardcore do emočna a to hlavne na vystúpeniach. A práve v dnešnej dobe mainstream-áci hardcore-áci sú tí, ktorí bijú emo ľudí vlasatá hlava nehlava. "Isn't that ironic?", zaspievala by Allanis. Táto prvá vlna emocore vydržala kým sa z Československa nestalo Česko a Mečiarovské Slovensko. Nastalo obobie útlmu. A to Vám poviem, že nie len čo sa ema týka.

Ako nástup druhej vlny ema sa považuje polovica 90tych rokov. A zas to nebola Austrália, ktorá túto vlnu zabezpečila. A to, že sú najvačším exportérom vlny... Bolo to skôr ako z hororu. Keď na konci prvého dielu sú zabijaci mŕtvi a druhý diel o niekoľko rokov žijú. Takisto aj starí zabijaci z Fugazi ešte žili a pod ich vplyvom rozplakávali aj iné kapely. Tie zas rozplakávali na iný spôsob, až by som povedal, že na indie spôsob. A tak vzniklo zo sĺz kapelníkov tzv. indie emo. Indie-áni zbalili poslednú rezerváciu na konci 90tych rokov a odišli niekam do večných pop lovísk.
4.JPG
Z undergroundového soundu sa razom stala MTV záležitosť. Stalo sa tak niekedy na začiatku tohoto tisícročia. Texty sa sústreďovali na sklamania z lásky a všeobecne na citové prežívanie s tendenciou k negatívnym pocitom. Tínedžeri sa s týmto samozrejme stotožňovali(jój tie prvé lásky). Časom sa však zaužívalo slovo aj v iných významoch. A tak sa z ema ako hudobného žánru stal pojem(nadávka), ktorý zahŕňal rozličné kapely. Stačilo, aby frontman kapely prejavil silné emócie počas koncertu, alebo aby boli členovia vystajlovaní do emo oblečenia. Stačila čierna ofina cez čelo a ste emo(Zidane tu má, čo doháňať). Stačil make-up na mužovi a je emo. Stačil homosexuál a je emo. A tu je jadro problému. S protónmi a neutrónmi.

Prečo sa emo spája s homosexualitou? Hlavne u mužov. Považujú sa za citlivejších a preto. Ale zďaleka nie každý gej je emo a ani naopak. Traduje sa však, že tu je percento homo a bi sexuálov vyššie ako celkovo v populácii. Naozaj však netreba hádzať všetkých do jedného vreca a potom z mosta. Na každého treba osobitné vreco. A až potom ho hodiť z mosta. Nie, nie. Toto sú praktiky z druhej svetovej. A tak ma napadá, nemal tam jeden človek čiernu ofinku cez čelo? A nespáchal samovraždu? Ďalší problém...
cute


Prečo sa emo spája podľa doktorky Sorokovej so "sebevraždami"? Lebo to sa považuje za posledný(vrcholný) akt smútku? Dôkaz, že sú smutní najviac ako sa dá... na smrť? Boli prípady "samovraždenia", ale za to nemohlo emo, ale narušená psychika.

3.jpg  V súčasnosti existuju rôzne združenia bojujúce proti. Nešetria nadávkami, ale nemajú žiadne argumenty. Zaujímalo by ma, proti čomu bojujú? Proti hudbe? Proti vlasom? Proti gejom? Proti smútku? Podľa mňa proti smútku sa nebojuje nadávkami. Skôr nadávkami a ÚSMEVOM. 
   
Čierne vlasy s ofinou sú emo. Okuliare, často aj keď nie sú potrebné, znak emo. Topánky Converse All Star(In Slovak číny), aj niektoré skejt boty(vans) sú emo. Oblečenie na mieru a menšie je emo. Farby čierna, červená, ružová...emo. Vzor prúžkovaný, takisto emo. Náramky, piercing, porezané zápästia, čierna ceruzka na oči je emo. Koniec vonkajšej charakteristiky.

Smutná nálada je nákazlivá a emo. Plač, slzy a žiletky sú emo. Prejavy silných emócií...emo. Neochota nadväzovať kontakt s ľuďmi, emo. Uzavretosť? Emo. Nervová labilita+introvertný charakter=melancholik=emo.

Na závet/r treba povedať, že v každom z nás je niečo emo(ešte neodpadávajte). Je však rozdiel vyzerať tak a chovať sa tak. Dokonca aj v chovaní sa rozlišujú stupne. Tak ako je debil, imbecil a idiot a neznamenajú to isté. Ale windowsť! Pardon. Ale dosť! EmO ľudia si nesú svoj osud sami a mám ich rád, aj keď niečo mi vadí. Oni sa netvária, že majú ťažký život. Lebo aj keď ho taký nemali, tým, že to takto cítia si ho taký spravili. To je emo... :-(

EMO Girl

EMO Girl je dievča ktoré sa oblieka v EMO stylu, má EMO(cionálnú) osobnosť a počúva EMO hudbu - stručne povedané <333

< EMO girls sa vodia radi za ruky s ostatnými EMO girls a EMO boys, sú väčšinu času smutné a EMO boys sa vám nechcú pozerať do oči!

< EMO Girl má veľmi tmavé vlasy dlhé tak asi po ramená alebo do klasického EMO strihu. Ich vlasy sú veľmi tmavé alebo čierne, ale vo veľmi veľa prípadoch veľmi svetle až biele. EMO girls majú sklon byť plaché, záhadné Obvykle maju veľmi tmavo namaľované oči.

< Veľa EMO Girls sú vegetariánkami. Veľmi veľa z nich sa oblieka do EMO štýlu, a preto je veľa EMO Girls smutných, píšu básne a majú slon si rezať zápästie. Všetko toto schovávajú nocením retiazok a rôznych náramkov veselých farieb.

< Ich oblečenie spočíva v tesných rifliach, a tmave alebo farebné tričká. Obvykle majú pár piercingov a nosí veľa farebných doplnkov. Ale čo skutočne EMO Girls nemajú radi je keď si ich pletiete s GOTH. EMO a GOTH sú veľmi rozdielne! Prosím nerobte túto chybu! <3

EMO Boys

EMO Boys su chalani, ktorý nechcú nasledovať myšlienky stredného prúdu našej spoločnosti.

< EMO Boys sa obliekajú do tesných nohavíc a tričiek. Maľujú si čierne linky a majú husté vlasy, ktoré im visia do tváre.

< Veľmi veľa ľudí si myslia že EMO Boys sú slabosi čo iba plaču a prerezávajú si zápästie. Ale veľmi sa mýlia. EMO Boys sú chalani ktorý sa nehanbia za svoje emocie pretože si spoločnosť myslí že chlapci neplačú a sú vždy silný. Prečo sa ľudia vyhýbajú EMO stylu?

< EMO Boys sú veľmi špeciálny a rozhodne tí najsladší a najkrajší chalani ktorých môžete stretnúť. Vyjadrujú sa skrz umenie a hudbu.